Nevíte si rady? Zavolejte nám +420 485 121 610

Dějiny 20. století na CDIlona Pařízková, Helena..

399 Kč363 Kč

1 000 Kč

Ušetříte60 %

Skladem

Dějiny 20. století na CD

Ukázka CD (demo) zde


 

Minulost poznáváme nejspolehlivěji zhodnocením písemných dokumentů, dobových stavebních památek, užitkových předmětů a uměleckých děl. Většinu artefaktů z minulosti však už nemůžeme hodnotit přímo, ale jen zprostředkovaně. Například podle fotografií či dokumentů převedených do digitální podoby. Na vloženém CD spatříme nejznámější světové stavební památky a originály nejslavnějších uměleckých děl obrazy, sochy, grafiky, umělecké fotografie aj. Zásluhou rozličných vyobrazení pochopíme také principy fungování institucí i států, příčiny politických událostí i jejich časovou posloupnost. Dějiny 20. století se nám vyjeví jako barevný dokumentární film také zásluhou zobrazených grafů, mapek a časových přímek.

Kapacita knihy Dějiny 20. století byla z nezbytnosti omezena. Téměř 1000 obrázků v ní bylo podstatně minimalizováno. CD však umožní zájemcům o historii, aby zazřeli významné detaily i zvětšení důležitých artefaktů například na obrazovce počítače, na interaktivní tabuli nebo na plátně. Přiložené CD napomůže k lepšímu porozumění obsahu knihy. Naviguje čtenáře podle jejích kapitol. Je rozděleno do čtyř témat a do kapitol, které odpovídají struktuře knihy a nesou identické názvy.

CD obsahuje všechny výtvarné prvky z publikace. Zobrazuje více než 700 dobových fotografií, časových os, grafů a reprodukcí výtvarných děl. Každý představený artefakt doprovází text či motivační otázka. CD je upraveno tak, že lze nejprve otevřít kapitolu vcelku a poté v detailu přiblížit či zvětšit jednotlivé obrázky na celou obrazovku nebo promítací plochu. Vybírat z menu CD lze však i v jiném pořadí, než jaké je v publikaci. Snadno se lze vracet k předchozím obsahům, jednotlivým fotografiím nebo výtvarným dílům. Lze je rovněž mezi sebou porovnávat. Obdobná flexibilita přispívá k důkladnějšímu poznání i upevnění informací a je i zábavná. CD bylo vytvořeno pro žáky základních škol, studenty gymnázií i pro individuální zájemce o historii.