Nevíte si rady? +420 485 121 610 (út – pá 9 -14)

Svlečeni bohyněmi

269 Kč245 Kč

309 Kč

Skladem

První vydání. 368 stran, formát 145x205, 8 stran foto přílohy, pevná vazba, plátno s potiskem, barevný přebal, MC 239.-Kč.

Svlečeni bohyněmi

 

Petr Frank

SVLEČENI BOHYŇEMI

Rozsáhlý milostný příběh započíná na zámku bavorského vévody Maxe Wittelsbacha  v Possenhofenu. Maxovu dceru Sisi, pozdější rakouskou císařovnu, zde poznáváme jako patnáctiletou dívku vymaňující anglickou přítelkyni z milostných nesnází. Vévoda Max Wittelsbach, literát, donchuán a cynik, si pohrává s osudy svých blízkých i nejbližších, aby povzbudil inspiraci potřebnou k sepsání divadelních her a románů. Jenže skuteční lidé z masa a kostí vévodovo tvůrčí nadšení nesdílí. Aby se vymanili z nebezpečných situací, které na ně vévoda nastražil, jsou nuceni vzdávat se svobody, milostného štěstí i svého života.

Děj románu o životních předurčenostech, osudových ženách a odvážných mužích se vrcholí na barikádách před Berlínským zámkem, v zámku Sanssouci a na hradě bavorského krále v Hohenschwangau. Po bitvě u Hradce Králové v roce 1866 se románoví hrdinové usazují v českých zemích, ale ani zde jim osudové předurčenosti nedopřejí klidu. Autobiografický román zasahující až do dnešních dnů okouzluje napětím, dějovými zvraty i originalitou beletristického zpracování.

První vydání. 368 stran, formát 145x205, 8 stran foto přílohy, pevná vazba, plátno s potiskem, barevný přebal, MC 239.-Kč.